Kudy k nám?

Kudy k nám?

Freeport najdete na česko-rakouských hranicích, jen pár kilometrů od Znojma.

Máme otevřeno 363 dní v roce, vždy od 10.00–20.00.

Podívejte se na mapu

Do Freeportu plynuleji i bezpečněji. Kruhový objezd u Hatí se plánuje otevřít 17. listopadu

Do Freeportu plynuleji i bezpečněji. Kruhový objezd u Hatí se plánuje otevřít 17. listopadu

Návštěvníci centra Freeport Fashion Outlet se na cestě za svými nákupy již během listopadu mohou těšit na pohodlnější a bezpečnější příjezd na hlavní parkoviště. Nový kruhový objezd - na mezinárodní komunikaci E59 ze Znojma do Vídně – by měl začít sloužit motoristům od 17. listopadu. Zároveň došlo i k rozšíření jízdního pruhu v přibližné délce 150 metrů ve směru na Znojmo. Vybudování kruhového objezdu spolu s úpravou vozovky přišlo na více než 10 milionů korun.

„Výstavba významnou měrou zlepší náročnou dopravní situaci na hraničním přechodu. Je plně zainvestovaná společnostmi Freeport a Excalibur, nebyly na ni čerpány žádné dotace a splňuje ty nejnáročnější technické parametry,“ uvedl ředitel centra Freeport Fashion Outlet Jan Procházka.

Nový rondel zajistí bezpečnou a plynulou dopravu v daném místě hned v několika ohledech. Okružní křižovatka celkově zvolní průjezd na jinak frekventované komunikaci, významně zlepší dopravní napojení Freeportu a dalších obchodních areálů a také zajistí napojení na plochy pro komerční výstavbu na straně katastru obce Dyjákovičky.

Na parkoviště outletového centra Freeport dorazí ročně kolem půl milionu osobních aut a více než jeden tisíc autobusů. „Nová křižovatka zlepší plynulost dopravy na rušné komunikaci do Rakouska. Věříme, že to ocení především naši zákazníci, kterým tím zajistíme pohodlnější a bezpečnější příjezd na hlavní parkoviště centra,“ uvedl ředitel Jan Procházka s tím, že výstavba kruhového objezdu na hlavní silnici E59 trvala přibližně dva měsíce.