Kudy k nám?

Kudy k nám?

Freeport najdete na česko-rakouských hranicích, jen pár kilometrů od Znojma.

Máme otevřeno 363 dní v roce, vždy od 10.00–20.00.

Podívejte se na mapu

Nová položka

Jižní Morava: tipy na výlet

Jižní Morava je kouzelný kraj v samém centru Evropy, který si zamilujete stejně jako mnozí před vámi - okamžitě a navždy.

Zapůsobí na vás půvab bukových lesů a orchidejových luk Bílých Karpat, kouzlo lužního lesa na soutoku Moravy a Dyje nebo nezaměnitelná silueta Pálavy. Vinařství je nedílnou součástí jižní Moravy. Poznejte tento kraj Ryzlinků, Veltlínu, Frankovky a Vavřince. Projděte se mezi vinicemi a sklípky, ochutnejte zdejší tekuté slunce! V kraji naleznete krásné přírodní scenérie, historické hrady a zámky, krasové jeskyně, archeologická naleziště, kostely a synagogy, místa krvavých bitev, tradiční folklórní slavnosti i vodní plochy ke koupání.

Tipy pro aktivní a pasivní odpočinek

Nad hustou sítí silnic, silniček, turistických cest a cyklotras zajásá srdce každého náruživého cyklisty. Milovníky vody jistě zláká Vranovská přehrada stejně jako Novomlýnské nádrže pod Pálavou. Adrenalinové sporty si můžete vyzkoušet například při tandemových padákových seskocích na letišti v Kunovicích. Hledáte ticho a klid? Jižní Morava nabízí vynikající podmínky k rybolovu i myslivosti.

Tudy kráčely dějiny...

Jižní Morava je jako hustě popsaná kniha. Přání podívat se na svět očima lovce mamutů si můžete splnit například v Dolních Věstonicích. Dokonalé archeologické expozice najdete například ve Starém Městě, v Mikulčicích či empírovém zámečku Pohansko.

Zámky

Za návštěvu jistě stojí impozantní barokní zámek ve Vranově nad Dyjí. Lednicko-valtický areál zapsaný v seznamu UNESCO nabízí půvabný svět parků, zahrad, rybníků a lesů, doplněný řadou drobných staveb od zámečků přes kaple a kolonády až po minaret či umělou zříceninu.

Hrady

Prachárny, zbrojnice a třpytící se zbraně, ale také spousty letních hradních slavností, rytířských klání, jarmarků a šermířských vystoupení na vás čekají na Bítově, či v romantických zříceninách Cornštejna.

Tipy pro nákupy

Pokud zavítáte na jižní Moravu, můžete spojit výlet s nákupy v outletovém centru Freeport, které se nachází na hraničním přechodu Hatě u Znojma. V 75 obchodech na vás čekají slevy v rozmezí 30-70%. Návštěva Freeportu bude pro vás a vaši rodinu příjemným zpestřením vašich toulek po jižní Moravě

Související obrázky

Nová položka cornštejn Nová položka Nová položka 4