Kudy k nám?

Kudy k nám?

Freeport najdete na česko-rakouských hranicích, jen pár kilometrů od Znojma.

Máme otevřeno 363 dní v roce, vždy od 10.00–21.00.

Podívejte se na mapu

Levi's

Značka Levi’s® je nejstarší oděvní značkou na světě a zárovně nejvýznamnějším výrobcem džínsů. Kromě široké nabídky džínsů nejrůznějších stylů a střihů pro každou postavu, nabízí také kolekci originálních triček, košilí, mikin, bund, svetrů, bot a dalších doplňků.

Největší boom džínsy Levis zažily v 50. letech, kdy v nich vystupovaly hvězdy jako Marlon Brando, Elvis Presley či James Dean. V 60. letech pronikly do Evropy. Oblibu si získaly jak u amerických i evropských teenagerů, tak i u stoupenců éry hippiess. Ti si oblíbili zejména střihy se širokými nohavicemi a s kytičkovými vzory.

Velkým příznivcem džínsů Levis byl i výtvarník Andy Warhol, který je zároveň autorem obalu hudebního alba Sticky Fingers hudební skupiny Rolling Stones. Ztvárnil na něm obraz pánských boků oblečených v džínsech Levis. Jednou dokonce prohlásil, že chce zemřít ve svých džínsech. Zasloužil se tak o to, že se džínsy rozšířily i do středních vrstev.

V 70. letech začali džínsy do svých kolekcí zařazovat slavní návrháři jako Calvin Klein, Ralph Lauren či Dolce & Gabanna. Nejrozšířenějším modelem na světě jsou Levis 501 Jeans, kterých se prodalo přes 4 miliardy kusů, a které v roce 2000 časopis Time zvolil oděvem 20. století.

Otevírací doba: 10.00 - 21.00
Telefon: +420 515 220 465
Kontaktní osoba: Lucie Klinerová
E-mail: levioutletstore.hatefreeport@levi.com
Web: www.levi.com

Levis