Kudy k nám?

Kudy k nám?

Freeport najdete na česko-rakouských hranicích, jen pár kilometrů od Znojma.

Máme otevřeno 363 dní v roce, vždy od 10.00–20.00.

Podívejte se na mapu

kaplanka

Penzion Kaplanka

Hledáte-li ubytování v samém srdci historického centra města Znojma s nejkrásnějším výhledem do údolí řeky Dyje, zavítejte do penzionu Kaplanka. Uprostřed křivolakých středověkých uliček na hranici Národního parku Podyjí se nachází penzion vybudovaný z domů pocházejících z poloviny 15. století, který přímo dýchá neopakovatelnou atmosférou.

Znojmo - U branky č. 6 - kulturní památka - bývala kaplanka, jeden z nejvzácnějších gotických domů ve Znojmě, je významnou kulturní památkou, významný městský interiér určující charakter rezervace. Nachází se při městských hradbách v blízkosti kostela sv. Mikuláše. Patřívala ke kostelu sv. Mikuláše a sloužila jako obydlí pro nižší klerus.

Jedná se o dvoupodlažní jednotraktový do šířky rozvinutý objekt palácového typu s nádvorní plochou, vzniklý kolem roku 1440, který má gotickým způsobem v patře řazené obytné prostory se zachovalými kamennými ostěními oken, s gotickými sedlovými portály, spojené nádvorní dřevěnou pavlačí.

Vjezd je téměř uprostřed přízemí mírně lomeným portálem, vlevo od vjezdu je arkýř, a na jižním průčelí řada gotických oken a sedlových portálů, které svým rozdělením odpovídají bývalému řazení jednotlivých kněžských obydlí.

Dvorní stavby, které stávaly na ploše nynějšího dvora byly válkou zničeny a v padesátých letech odstraněny. Pod plochou dvora se nachází klenuté podzemní prostory - pozůstatek sklepa dvorního domu, ve kterých je vinárna, která zasahuje i do chodeb znojemského podzemí.

Kontakty

ADRESA U BRANKY 6
669 02 ZNOJMO


MOBIL +420 775 552 212
FAX +420 515 226 947

EMAIL info@kaplanka.cz
WEB http://www.kaplanka.cz

Související obrázky

Penzion Kaplanka Kaplanka Kaplanka Kaplanka