Kudy k nám?

Kudy k nám?

Freeport najdete na česko-rakouských hranicích, jen pár kilometrů od Znojma.

Máme otevřeno 363 dní v roce, vždy od 10.00–20.00.

Podívejte se na mapu

Nová položka 4

Prehistoric park Chvalovice

Stálá expozice prehistorických zvířat "Prehistoric park Chvalovice", která v rámci postupného budování výstavy vývoje života na zemi představuje v první etapě na kryté ploše více než 1400 metrů čtverečních 50 obživlých dinosaurů v životní velikosti, kteří se pohybují a vydávají zvuky, jako kdyby byli opravdu živí (pohybují končetinami, ocasem, hlavou, otevírají tlamu a mrkají očima).

Expozice je určena pro celou rodinu, kde zejména děti prožijí nezapomenutelný zážitek, stejně jako pro školy, které mohou návštěvou Prehistoric parku nabídnout jedinečný interaktivní způsob výuky pro období pravěku. Všichni návštěvníci se vrátí společně s námi do období až o 225 miliónů let zpět do světa, kterému vládli mohutní dinosauři. Uvidíte dinosaury z období Triasu, tedy z období zhruba před 225 miliony let, dále dinousary z tzv. zlatého věku jejich života na Zemi, jurského období a celá první etapa expozice je zakončena těmi největšími velikány, kteří kdy chodili po této planetě - dinosaury z období Křídy.

V PREHISTORIC PARKU CHVALOVICE můžete vidět téměř 50 pohyblivých dinosaurů a je zde zastoupeno celkem 34 jejich druhů - více informací získáte po kliknutí na obrázek každého dinosaura.

PREHISTORIC PARK se nachází v centru obce Chvalovice necelých 10 kilometrů od centra královského města Znojma a 2 km od hranic s Rakouskem při hlavní silnici č. 38 (E59) Praha - Vídeň. Vlastní areál parku stojí za kostelem v prostoru původní návsi obce. 2 km od Chvalovic se rozprostírá bývalá největší bezcelní zóna Hatě s množstvím obchodů a restaurací.

Nejlepší příjezd do obce je autem, a to po výše uvedené silnici č. 38 ze Znojma. V centru obce je třeba odbočit před budovou Alt Hotelu vlevo na místní komunikaci, po níž přijedete po 100 m přímo na vlastní parkoviště přímo u Prehistoric parku. Parkoviště disponuje dostatkem parkovacích míst včetně možnosti parkování zájezdových autobusů. Přístup od auta do expozice je bezbariérový.

Přímo kolem Prehistoric parku vede značená cyklotrasa, označená jako Vinařská trasa a také mezinárodní cyklotrasa Greenways Praha - Wien. Cyklisté mohou nechat kola přímo u vstupu do expozice.

Autobusová zastávka linkových autobusů leží asi 200 metrů od parku, do obce zajíždějí zejména autobusové spoje ze Znojma, kam je možnost přijet také vlakem a autobusem popojet přímo do Chvalovic. Nejbližší vlaková zastávka je v Šatově, odkud se dá do Chvalovic dojít cca 5 km pěšky.

Související obrázky

Nová položka 4