Kudy k nám?

Kudy k nám?

Freeport najdete na česko-rakouských hranicích, jen pár kilometrů od Znojma.

Máme otevřeno 363 dní v roce, vždy od 10.00–20.00.

Podívejte se na mapu

Vranovská přehrada

Vranovská přehrada

Největší vodní nádrž na Dyji. Přehradní zeď o délce 292 m a šířce 60 m byla postavena podle švýcarského projektu v letech 1930 až 1933. Na pravém břehu pod přehradní zdí je dosud v provozu elektrárna se třemi turbínami. Svého času největší údolní přehrada v Československu s délkou jezera přes 30 km, dosahuje až k obci Podhradí nad Dyjí.

Dnes tvoří Vranovské přehrada především vyhlášenou rekreační oblast a patří mezi nejteplejší přehrady v republice.

Vranovská přehrada tzv. Moravský Jadran (Vranov nad Dyjí, Vranovsko, Bítovsko) - tradiční rekreační oblast. Teplota vody i kvalita vody ve Vranovské přehradě je jednou z nejlepších v celé ČR a skýtá dobré podmínky pro koupání a vodní sporty. Blízkost Vranovské přehrady a NP Podyjí (viz foto) dává jedinečnou šanci rozšířit program Vaší dovolené o cyklovýlety a procházky okouzlující přírodou. Poznávání okolí Vranova nad Dyjí a Vranovské přehrady Vám může zpestřit geocaching, což je novodobé hledání pokladů. Na dosah jsou i památky - Státní zámek Vranov nad Dyjí , Hrad Bítov a řada dalších pamětihodností.

Vranovská přehrada - to je jak příjemný odpočinek a relax u vody, tak i mnoho pestrých zážitků na Vaší dovolené, jako např. vyhlídkové plavby lodí po Vranovské přehradě. Víno a Vranovská přehrada mají k sobě rovněž blízko. Můžete si objednat vyjížďku na lodi s ochutnávkou vína nebo navštívit Galavečer sektu na Vranovské přehradě (výlov sektu ze dna Vranovské přehrady). Na své si přijdou i rybáři - mimopstruhový revír ÚN Vranov i pstruhové revíry Dyje nabízejí bohaté úlovky při rybaření.


Nejen tradiční léto, ale i jaro, podzim a zima tu mají na Vranovsku své osobité kouzlo.

 

 

Související obrázky

Nová položka 4 Nová položka 4 Most přes Švýcarskou zátoku